22 April 2017

Wisata Singapura TempatwisataBizID

Tempat Wisata Di Singapura tempatwisatabizid Marina Bay ne Singapor ka pesuar nje transformim te permasave epike. Pasi nje vend i qete uji ne hyrje te lumit Singapor, kjo zone tani qendron si nje shembull spektakolar se si ky vend i vogel ka ardhur te jete nje nga destinacionet me luksoze te udhetimit ne bote. Mbivendosja e Qarkut Financiar, Clarke Quay dhe Qarkut Qendror Qytetor ne drejtim te veriut, Marina Bay anijet disa nga hotelet me portreti te Singaporit, rrokaqiejt dhe atraksionet. Ështe e veshtire te injorohet portreti i Marina Bay Sands, i cili ne vetvete eshte shtepia e nje liste te konsiderueshme te gjerave te medha per te bere dhe per te pare. Ky seksion eshte udhezuesi juaj per Marina Bay; Nga te gjitha hotelet me te mira per restorantet, pazaret, naten dhe atraksionet, kemi te gjitha! Marina Bay eshte nje rajon bregdetar i hijshem dhe i sofistikuar qe strehon shume nga atraksionet me te mira te Singaporit dhe ndertesat portreti. Nese jeni duke vizituar Singaporin, kjo eshte praktikisht e garantuar qe ju do te kaloni disa kohe rreth Marina Bay, keshtu qe ne kemi hartuar kete liste te dobishem per vizitoret e pare timer keshtu qe ju mund te shihni se cfare te mos humbase.

Ne kemi mbuluar gjithcka nga cfare te shohim dhe te bejme, ku te hame dhe madje edhe hotelet me te mira per te fjetur gjate nates. Me pak preplanim ju mund te jeni i sigurt per te maksimizuar kohen tuaj te pare ne Singapor, duke shkuar ne vendet me te mira dhe duke shmangur kurthet turistike qe aq shpesh mund te prishin nje dite tjeter te mrekullueshme. Marina Bay ka atraksione dhe aktivitete te mjaftueshme per te mbushur nje udhetim te tere, keshtu qe sigurisht qe nuk do te jeni te mberthyer per gjerat qe duhet te beni. Ka shume pika te favorshme per te marre nje perspektive te ndryshme ne qytet dhe per shume pervoja familjare. Marina Bay Sands SkyPark me te vertete ofron nje shije te jetes se larte duke shikuar nga lart Singapori. Kjo zone e madhe e zbukuruar prej druri ne krye te hotelit portik te Marina Bay Sands ne buze te portit te qytetit ofron nje panorame 360-shkalle, me asgje pervec nje flete xhami dhe disa tela mes jush dhe pamjes. Duke u ulur ne maje te hotelit masiv, me tre koka qe mbikeqyr gjirin dhe praktikisht e vendos Singaporin ne harte, Marina Bay Sands SkyPark ka qene nje nga atraksionet me te njohura ne Singapor qekur u hap ne kthesen e dekades. Tempat Wisata Di Singapura tempatwisatabizid


Gambar DipoDwijayaS-top-markotop
Ayo Diklik Dan Bergabung Bersama Adsensecamp Ayo Diklik Dan Bergabung Bersama PTC Indo Ayo Diklik Dan Bergabung Bersama KlikAjaDeh Ayo Diklik Dan Bergabung Bersama IklanBlogger Ayo Diklik Dan Bergabung Bersama KlikSaya Ayo Diklik Dan Bergabung Bersama MuatIn Ayo Diklik Dan Bergabung Bersama Nusaresearch Ayo Diklik Dan Bergabung Bersama PekerjaONLINE Ayo Diklik Dan Bergabung Bersama 8Share
Gambar DipoDwijayaS-ok